Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Arytmia serca a ćwiczenia fizyczne | Poznańska Klinika Serca

Arytmia serca a ćwiczenia fizyczne

Trening dla serca | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Uprawianie sportu nie zna granic wiekowych.  Gry i zabawy na świeżym powietrzu sprzyjają prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży. Dodatkowo zapewniają one właściwy wzrost układu kostnego mięśniowego, a przy tym zapobiegają wadą postawy, a także doskonalą koordynację ruchową oraz sprawność manualną. Aktywność ruchowa w wieku średnim to nieoceniona inwestycja w zdrowie, a w wieku podeszłym gwarancja otrzymania fizycznej i dużej samodzielności przez wiele lat.

Arytmia serca a ćwiczenia – zwróć uwagę na tętno

Badania wykazały, że tętno podczas ćwiczeń powinno wynosić od 60 do 70% maksymalnej wartości odpowiedni dla twojego wieku. Wartość tą można łatwo wyliczyć odejmując swój wiek od liczby 220.  Jeśli więc masz 30 lat to maksymalny twoje tętno wynosi 190, a 70% tej wartości to 133.

Ćwiczenia na serce dla zapracowanych

Zamiast jechać windą po prostu wejdź po schodach.  Jeśli będziesz to robić 5 razy dziennie, po dwóch miesiącach masz szansę na obniżenie poziomu złego cholesterolu o prawie 8% – wykazały to badania przeprowadzone w Irlandii. Kluczem do sukcesu jest zatem pokonywanie około 90 stopni w ciągu minuty. Jeśli zatem zaczniesz od jednej minuty i stopniowo będziesz zwiększać liczbę, to po dwóch tygodniach osiągniesz zamierzony cel.

Gdy masz 10 minut dziennie na poprawę zdrowia swojego serca, warto przeznaczyć je na ćwiczenia od dwóch do trzech razy dziennie po 10 minut. W takim czasie możesz  zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej o 12%. Przez 10 minut możesz na przykład poskakać na skakance.  Dzięki tej prostej aktywności uda ci się spalić 115 kalorii.

Ćwiczenia na serce z arytmią, gdy masz na nie 30 minut

Jeśli uda ci się wygospodarować 30 minut dziennie, wybierz się na spacer. Już 30-minutowe spacery w tygodniu pomogą obniżyć o połowę ryzyko wystąpienia zawału.  Najlepiej zatem wybrać się na 15-minutowe przechadzki po obiedzie oraz po kolacji.  Stwierdzono, że lekki wysiłek fizyczny nie później niż dwie godziny po posiłku, zapobiega kurczeniu się naczyń krwionośnych i tym samym zmniejsza obciążenie serca. Warto pamiętać również o tym, że wieczorne spacery pomagają również szybciej zasnąć. Sprawdź także nasze przykładowe ćwiczenia dla osób z chorobami serca.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Odpowiedz